Piotr Rogucki ma za sobą 30 lat na scenie, ale zamiast odcinać jubileuszowy kupon, rusza z projektem ROGUCKI x 30. Pierwszą odsłoną będzie jesienna trasa „Transmutacje”, którą zagra razem z zespołem Normalni Ludzie.
W programie mają pojawić się utwory z różnych etapów twórczości Roguckiego. Będzie więc materiał solowy, będą piosenki znane z COMY i z duetu Karaś/Rogucki, ale w nowych aranżacjach przygotowanych z Normalnymi Ludźmi. Do tego premierowe kompozycje i oprawa, która idzie w stronę koncertu, teatru, performance’u i obrazu. Brzmi ambitnie, ale w przypadku Roguckiego nie jest to specjalnie zaskakujące…
Mam do tego projektu własny dopisek. W ubiegłym roku byłam już na koncertach Normalnych Ludzi. Po raz pierwszy usłyszałam ich na Next Fest i pamiętam, że zrobiło to na mnie duże wrażenie. Potem były Dni Pabianic i tylko utwierdziłam się w jednym. Chętnie to powtórzę.
Mam poczucie, że warto mieć tę trasę na oku. Zwłaszcza jeśli ktoś lubi Roguckiego nie tylko jako głos od wielkich refrenów, ale też jako artystę, który potrafi trochę pokręcić formą i nie zawsze wybiera najprostszą drogę.
Trasie ma towarzyszyć także album koncertowy Rogucki & Normalni Ludzie „Transmutacje”, którego premiera zapowiadana jest na październik 2026 roku.








Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.