Pojawili się po cichu, ale trudno ich przeoczyć. Kosmici to nowy projekt z Tomaszem „Oleyem” Olejnikiem na wokalu. Do tego muzycy znani z TSA, Armii i Piersi. Same nazwiska nie grają koncertów, ale tu akurat wiadomo, że każdy z nich wie, po co wchodzi do studia i na scenę.
W styczniu 2026 zespół wypuścił debiutancki album „Nie ma nas”, wydany przez Mystic Production. Jedenaście utworów. Rockowych, momentami ciężkich, momentami bardziej chłodnych i przestrzennych. Bez udawania młodości, bez grania pod trendy.
Oley brzmi jak Oley. Rozpoznawalnie, szorstko, z charakterem. Teksty nie krzyczą sloganami, raczej zostają w głowie i pracują po woli,
Na start poszły single „Twój ślad”, „Pukam” i „Lód” – są w streamingu i na YouTube, razem z oficjalnymi klipami. Zespół udostępnił też oficjalne zdjęcia promocyjne – proste, konkretne, bez stylizacji na siłę.

Kosmici zapowiadają koncerty pod hasłem „Nie z tej ziemi”. Jeśli scenicznie dowiozą to, co słychać na płycie, ten projekt ma sens nie tylko na papierze.
KOSMICI, to: Dariusz Budkiewicz (ARMIA) – gitary basowe, elektronika, Stefan Machel (TSA) – gitary, programowanie, Tomasz Olejnik (PROLETARYAT) – śpiew, Marcin Papior (PIERSI) – perkusja, programowanie








Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.